kde: Palác Akropolis

Dvě dívky a jejich vlasy. Zdánlivě banální téma přináší celou řadu překvapivých a humorných momentů. Neokoukaná jedinečná technika “hair-hanging"

Unikátní pojetí v půvabném představení dvou ženských živlů.

Sanja, dívka s dlouhými zrzavými vlasy, která ladně tančí na provaze, a Elice, dívka s dlouhými černými vlasy, která dokonale ovládá triky na visuté hrazdě. Ale v tomto představení nebude žádný provaz ani hrazda. Toto není obyčejné představení.

Pro provazochodkyni Sanju Kosonen a vzdušnou akrobatku Elici Abonce Muhonen na začátku představovalo “hair-hanging" neznámou cirkusovou techniku, o které nevěděly nic a chtěly se ji naučit. S instinktivní touhou zvládnout tuto jedinečnou a krásnou akrobatickou dovednost se pustily do tréninku a vytvořily jedinečnou show založenou pouze na využití a možnostech této starobylé techniky. Přináší s naprostou lehkostí zcela osobitou poetiku i akrobatickou dokonalost.

Vhodné pro děti od 5 let.

Autorky: Sanja Kosonen & Elice Abonce Muhonen
Dramaturgie: Tsirihaka Harrivel & Vimala Pons
Světelný design, technologie konstrukce: Jérémie Bruyère
Scénografie, stavba konstrukce: Michel Carpentier
Sound design: Sébastien Wodjan, Tsirihaka Harrivel & Vimala Pons

Kostýmy a účesy: Elice Abonce Muhonen & Sanja Kosonenl

Stage manager: Gautier Gravelle

Produkce: Association des clous – Mathilde Menand

Koprodukce: Le Prato, Pôle national des Arts du Cirque dans le cadre du Plot / La Brèche – Pôle National des Arts du Cirque de Basse Normandie / La Cascade – Maison des arts du clown et du cirque

Projekt vznikl za podpory: La Grainerie – fabrique des arts du cirque et de l’itinérance / Cirko, Helsinki(fi) / Sorin Cirkus, Tampere (fi) / Culture Commune, scène Nationale du bassin minier du Pas de Calais / MJC Bégard

 Arts Council of Finland / Finnish Cultural Foundation and Kone Foundation.

VIDEO

Sdílet: