Název souboru: Circus Katoen
Datum představení: 15.2. a 16.2. – 20:00
Umělecký kouč: Geert Belpaeme
Fyzická podpora: Kitt Johnson
Umělecká podpora: Sebastian Kahn
Světelný design: Kris Van Oudenhove
Scéna: Rinus Samyn a Lorelinde Hoet
Místo konání: Ponec – divadlo pro tanec, Husitská 899/24A, 130 00 Praha 3
Délka: 45 min + 15 min
Jazyk: English Friendly

Užijte si dvě představení mezinárodních umělců v průběhu jednoho večera! Představí se mladí umělci z dua Circus Katoen a japonský performer Hisashi Watanabe.

Circus Katoen
As Heavy As it Goes

Dvojice mladých umělců Willem Balduyck a Sophie van der Vuurst de Vries se potkala během studia na cirkusové škole Codarts Rotterdam, od té doby vystupují jako Circus Katoen. V představení Tak těžké, jak to je zkoumá Circus Katoen různé aspekty fyzické práce. Hmotnost pro ně ostatně vždy byla klíčovým prvkem, především pak při práci s rovnováhou obou těl. V představení groteskním způsobem rozpracovávají tento prvek pomocí osmnácti těžkých pytlů, za jejich pomoci se snaží znovu definovat své cirkusové techniky.

Circus Katoen je laureátem CircusNext pro rok 2015/2016.

Hisashi Watanabe
Inverted Tree

Hisashi Watanabe se objevil na japonské scéně jako malý zázrak, který úspěšně překračuje hranice mezi současným tancem, pohybovým divadlem a žonglováním. Sám svému umění říká „pozemní žonglování“. S minimalistickým sólovým vystoupením „Obrácený strom“ slaví úspěchy nejen doma, ale i v zahraničí. Vůbec poprvé představí toto sólo, ve kterém nechává vyniknout svou jedinečnou akrobatickou flexibilitu, ale také žonglování, českým divákům. Sám Hisashi o představení říká:

„Když jsem byl malý, chodil jsem po čtyřech v noci po městě. Lezl jsem na ploty a tyče, skákal dolů a zadržoval dech, aby mě kolemjdoucí neobjevili. Přemýšlel jsem o tom, jak se dostat zpět z vrcholku evolučního stromu až ke kořenům. A teď se snažím být zvířetem v lidském těle. Myslím, že neotenie, tvar, který jsme získali během naší evoluce, schopnost udržet si řadu možností bez vyhranění se, nás nutí hledat a objevovat neznámé. Možná je to tolerance lidského druhu, která dokáže zachovat nedůležité prvky.“

Po představení 16.2. 2018 následuje ve foyeur divadla neformální diskuse s umělci. Moderuje Veronika Štefanová, ČRo Vltava.

Sdílet: