12. 2. 2023 | 20:00
13. 2. 2023 | 18:00
Palác Akropolis
Cena: 450 Kč / 320 Kč

Cirkusovou a koncertní show pro jednoho žongléra a bubeníka, která ukazuje bubny jako srdce a žonglování jako tělo.

Společně se pokouší uchopit intimní rozměr řeči: šeptání. Sdílí ho v těsné blízkosti v bezpečném a tichém prostředí, ve kterém se cítí sebejistě a je zároveň něčím tajemné. Když šeptáme, musíme si být jisti, že se jedná o vzájemný dialog, ve kterém se neztratí ani jedno slovo. Znamená to také, že každý sám za sebe věnujeme pozornost tomu, jak náš šepot šustí. Collectif Petit Travers vyzývají diváky, aby pozorně poslouchali a pokusili se „proniknout do tajemství“.

Představení je složené z hudební i žonglérské sekvence, která rozvíjí vzájemný vztah – od hudebníka k žonglérovi a zase naopak. Pulzace, frázování, důrazy, vnímání času, který plyne… toto všechno je součástí hudby i žonglování.  Následovat rytmus, nebo ho vytvořit – díky tomu jsme schopni dostat se na vrchol naší hry.

​​POPRVÉ V ČR, OBJEVUJEME PRO VÁS!

žonglér: Julien Clément
bubeník: Pierre Pollet
Mise en scène: Nicolas Mathis
Light design : Thibault Thelleire
Scénografie: Olivier Filipucci et Thibault Thelleire Création costumes : Sigolène Petey
Zvukový design: Olivier Filipucci
outside eye: Marie Papon, Rémi Luchez et Alix Veillon
Vedoucí produkce: Anna Delaval
Koordinace logistiky : Audrey Paquereau
Administrace : Géraldine Winckler
tour: Luis Da Sylva, Pierre-Jean Heude et Mathilde Marcoux

Partneři: Le Vellein – scènes de la CAPI / Théâtre  Molière – Sète, scène nationale archipel de Thau / CCN2-Centre chorégraphique  national de Grenoble dans le cadre de l’Accueil-Studio / La Cascade, Pôle National  Cirque-Ardèche Auvergne-Rhône-Alpes / Plateforme 2 Pôles Cirques en Normandie  I La Brèche à Cherbourg – Cirque Théâtre d’Elbeuf / Théâtre de Cusset – Ville de  Cusset / Les SUBS, lieu vivant d’expériences artistiques / DÔME Théâtre

S podporou la SPEDIDAM et de la Ville de Villeurbanne

Délka: 50 minut
Věk 7+

VIDEO

Sdílet: