Program festivalu je zdarma. Pokud chcete podpořit festival, kupte si dárcovskou vstupenku. Děkujeme. 

INFORMACE

8.2.2021 – PREMIERA
20.00 – LIVE STREAM z Paláce Akropolis

KDE: ONLINE YOUTUBE
Ke shlédnutí do pátku 12.2. 2021

Délka představení: 55 min

Vše co chceme, můžeme mít. Můžeme toho mít tolik, že chceme míň. Když máme málo, koukáme na ty, kteří mají víc. Ale zapomínáme, že jsme na tom všichni stejně.”

V sólovém představení “Collection of Sceptical Pleasures” využívá Filip Zahradnický žonglování a pohyb jako hlavní výrazový prostředek. Jedním z témat inscenace je chtíč “vlastnit”, rozvíjet své bohatství a přitom neustále hledat, co bohatství vlastně je. Kulturní, materiální, emoční. Ten strach, že vše může zmizet ze dne na den. A to, že může zmizet on, nad tím radši ani nepřemýšlí. Tento skeptický pohled na svět navádí člověka dělat věci, které by jindy nezkusil. Donutí ho užívat si maličkostí a všímat si svého okolí. Toho okolí, které nás dělá rovnocennými. Toho, které nás čas od času srovná a ukáže, že člověk je pouze vteřinou v historii naší planety. Která není naše.

Filip Zahradnický tvoří abstraktní koláž obrazů a scén inspirovaných zbytečností a nezbytností umění. Skrze manipulaci s objekty a žonglování staví energické choreografie s originálními prvky vytvářejícími vizuálně atraktivní celek.

Hlavní inspirační kanály pro toto představení je vizuální umění a design obecně. Místo, kde se tyto prvky spojují je galerie. Filip Zahradnický proto vytvořil místo, kde se spojuje abstraktní umění s konkrétními předměty, vytvářející surrealistické situace na pomezí performance a výstavy v galerii.

Námět, režie, scénografie: Filip Zahradnický
Supervize: Petter Wadsten
Pohybová spolupráce: Michaela Stará
Light design: Karel Šimek
Hudba: Vojtěch Bor
Technická spolupráce: Olin Procházka

Koprodukce:
Cirqueon – Centrum pro nový cirkus / CIRKOPOLIS

Podpořeno: Ministerstvo kultury ČR

BIO

Filip Zahradnický je český žonglér, který reprezentuje novou a progresivní vlnu současných evropských novocirkusových umělců. Jeho žonglérské dovednosti jsou stejně staré jako Cirqueon, kde začínal v roce 2009. V roce 2015 byl přijat na The Academy of Modern Circus v dánské Kodani, kde tři roky zdokonaloval technickou stránku žonglování a pohybu a úspěšně dokončil s představením “Vermilion", se kterým se letos prezentoval jako druhý Čech na jedné z nejprestižnějších cirkusových přehlídek Festival Mondial du Cirque de Demain. Půl roku Filipa mohli diváci vidět v berlínském Chamäleon theatre s Cirk La Putykou, sólově nebo s cirkusovou company Cink Cink Cink procestoval Evropu i kousek za ní. Collection of Sceptical Pleasures je první celovečerní autorský projekt tohoto slibného českého žongléra.

http://www.ringjuggling.com

Video

Address: 20:00, LIVE STREAM z Paláce Akropolis
Info Event: Free - 8. 2. 2021 / 20:00
Sdílet:
Podpořit festival