17. 2. 2022| 18:00
Palác Akropolis

Cena: 250 Kč / 190 Kč

Vše, co chceme, můžeme mít. Můžeme toho mít tolik, že chceme míň. Když máme málo, koukáme na ty, kteří mají víc. Ale zapomínáme, že jsme na tom všichni stejně.

V intimním sólovém představení Collection of Sceptical Pleasures využívá Filip Zahradnický žonglování a pohyb jako hlavní výrazový prostředek. Jedním z témat inscenace je chtíč „vlastnit“, rozvíjet své bohatství, a přitom neustále hledat, co bohatství vlastně je. Kulturní, materiální, emoční. Strach, že vše může zmizet ze dne na den. Může zmizet on! Nad tím raději ani nepřemýšlí. Skeptický pohled na svět navádí člověka dělat věci, které by jindy nezkusil. Donutí ho užívat si maličkostí a všímat si svého okolí. Toho okolí, které nás dělá rovnocennými. Toho, které nás čas od času srovná a ukáže, že člověk je pouze vteřinou v historii naší planety, která není naše.

Filip Zahradnický tvoří abstraktní koláž obrazů a scén inspirovaných zbytečností a nezbytností umění. Skrze manipulaci s objekty a žonglování staví energické choreografie s originálními prvky vytvářející vizuálně atraktivní celek.

Hlavním inspiračním kanálem pro toto představení je vizuální umění a design obecně. Místo, kde se tyto prvky spojují, je galerie. Filip Zahradnický proto vytvořil místo, kde se potkává abstraktní umění s konkrétními předměty, vznikají surrealistické situace na pomezí performance a výstavy.

BIO

Filip Zahradnický je český žonglér, který reprezentuje novou a progresivní vlnu současných evropských novocirkusových umělců. Jeho žonglérské dovednosti jsou stejně staré jako CIRQUEON, v němž v roce 2009 začínal. V roce 2015 byl přijat na The Academy of Modern Circus v dánské Kodani, kde tři roky zdokonaloval technickou stránku žonglování a pohybu, a úspěšně ji dokončil představením Vermilion, se kterým se prezentoval jako druhý Čech na jedné z nejprestižnějších cirkusových přehlídek Festival Mondial du Cirque de Demain. Diváci mohli Filipa půl roku vidět v berlínském Chamäleon theatre s Cirk La Putykou, sólově nebo s cirkusovou company Cink Cink Cink procestoval Evropu i kousek za ní. Collection of Sceptical Pleasures je první celovečerní autorský projekt tohoto slibného českého žongléra.

Délka: 55 minut
Věk: 6+ let

Námět, režie, scénografie: Filip Zahradnický
Supervize: Petter Wadsten
Pohybová spolupráce: Michaela Stará
Light design: Karel Šimek
Hudba: Vojtěch Bor
Technická spolupráce: Olin Procházka
Koprodukce: CIRQUEON – Centrum pro nový cirkus / CIRKOPOLIS
Podpořeno: Ministerstvo kultury ČR

VIDEO

Sdílet: