8. 6. | 21:00
Kasárna Karlín – Stage 2

Vše co chceme, můžeme mít. Můžeme toho mít tolik, že chceme míň. Když máme málo, koukáme na ty, kteří mají víc. Ale zapomínáme, že jsme na tom všichni stejně.

V intimním sólovém představení Collection of Sceptical Pleasures využívá Filip Zahradnický žonglování a pohyb jako hlavní výrazový prostředek. Jedním z témat inscenace je chtíč “vlastnit”, rozvíjet své bohatství a přitom neustále hledat, co bohatství vlastně je. Kulturní, materiální, emoční. Strach, že vše může zmizet ze dne na den. Může zmizet on! Nad tím raději ani nepřemýšlí. Skeptický pohled na svět navádí člověka dělat věci, které by jindy nezkusil. Donutí ho užívat si maličkostí a všímat si svého okolí. Toho okolí, které nás dělá rovnocennými. Toho, které nás čas od času srovná a ukáže, že člověk je pouze vteřinou v historii naší planety, která není naše.

Filip Zahradnický tvoří abstraktní koláž obrazů a scén inspirovaných zbytečností a nezbytností umění. Skrze manipulaci s objekty a žonglování staví energické choreografie s originálními prvky vytvářející vizuálně atraktivní celek.

Hlavní inspirační kanály pro toto představení je vizuální umění a design obecně. Místo, kde se tyto prvky spojují je galerie. Filip Zahradnický proto vytvořil místo, kde se spojuje abstraktní umění s konkrétními předměty, vytvářející surrealistické situace na pomezí performance a výstavy v galerii.

BIO

Filip Zahradnický je český žonglér, který reprezentuje novou a progresivní vlnu současných evropských novocirkusových umělců. Jeho žonglérské dovednosti jsou stejně staré jako Cirqueon, kde začínal v roce 2009. V roce 2015 byl přijat na The Academy of Modern Circus v dánské Kodani, kde tři roky zdokonaloval technickou stránku žonglování a pohybu a úspěšně dokončil s představením “Vermilion", se kterým se letos prezentoval jako druhý Čech na jedné z nejprestižnějších cirkusových přehlídek Festival Mondial du Cirque de Demain. Půl roku Filipa mohli diváci vidět v berlínském Chamäleon theatre s Cirk La Putykou, sólově nebo s cirkusovou company Cink Cink Cink procestoval Evropu i kousek za ní. Collection of Sceptical Pleasures je první celovečerní autorský projekt tohoto slibného českého žongléra.

Délka: 55 minut

Věk: 6+ let

Námět, režie, scénografie: Filip Zahradnický

Supervize: Petter Wadsten

Pohybová spolupráce: Michaela Stará

Light design: Karel Šimek

Hudba: Vojtěch Bor

Technická spolupráce: Olin Procházka

Koprodukce:

Cirqueon – Centrum pro nový cirkus / CIRKOPOLIS

Podpořeno: Ministerstvo kultury ČR

VIDEO

Sdílet: