12. 2. 2024 / 20.00
13. 4. 2024 / 10.00 a 18.00
ARCHA+

Cena: 490 Kč / 350 Kč

Představte si žongléra s kýblem na hlavě, který se naslepo vrhá do série existenciálních pokusů, jež ho vedou neznámým směrem. V cestě mu však stojí jeho dvojník. Naštěstí má vás, diváky, stanete se totiž jeho průvodci, a tak nic nebrání hladkému průběhu věcí… Pokud nerozhodnete jinak.

Překvapivé, nečekané a podmanivé představení, které vás nenechá vydechnout, připomíná snímky Davida Lynche a malbu Reného Magritta. Vychází z poněkud komického experimentálního filmu švýcarských umělců Petera Fischliho a Davida Weisse, kteří ve snímku The Way Things Go z roku 1987 natočili sérii pohybujících se objektů ve skladišti. Během třiceti minut se dějí nepředvídatelné věci – výbuchy, kolapsy nebo požár. Skladiště se stává dějištěm řady podivných a zcela náhodných událostí, takovým skutečným divadlem bez herců.

Autoři a performeři: Guy Waerenburgh, Edouard Cuvelier, Julien Lanaud (nebo Juliette Delfosse či Paul Roussier)
Supervize: Éric Longequel a Bram Dobbelaere
Světelný design: Julien Lanaud
Produkce: Les Vélocimanes Associés asbl a Le Cirque du Bout du Monde

Koprodukce a partneři projektu: Espace Catastrophe / Centre international de création des arts du cirque, La Maison des Jonglages/scène conventionnée, La Courneuve, Theater op de Markt / Provinciaal Domein Dommelhof, La Piste aux Espoirs / Maison de la Culture de Tournai, Circuscentrum, Latitude 50, PERPLX / Circusfestival, Le Prato, théâtre international de Quartier, Centre Culturel d’Isbergues, Théâtre Le Majestic, Ville de Carvin, Le Grand Sud, Lille

Délka: 60 minut
Věk: +10 let

VIDEO

Sdílet: