INFORMACE

pohybově divadelní očista

11.2. – 20:00
12.2. – 20:00
Site specific / Kasárna Karlín

Cena vstupenek:
Základní vstupné: 200,-
Student, senior, ZTP: 130,-

LAVABO je pohybová inscenace s prvky nového cirkusu. Inscenace je výzkumem fyzického i duševního očištění, přechodovým prožitím vlastního těla a těch okamžiků, kdy se ocitáme jen sami se sebou. Kde končí lidské tělo a začíná mysl? Obličej je jediná část těla, kterou na sobě nikdy neuvidíme. To, co z něj můžeme vidět, je vždy jen jeho reprodukce nebo jeho obraz.

Lukas Blaha je herec, tanečník, žonglér a jedním ze zakládajících členů novocirkusového uskupení Cink Cink Cirk. Na české scéně spolupracoval se skupinami jako jsou Tantehorse nebo Spitfire Company. Ve své práci rozvíjí žonglování a objektovou manipulaci a její syntézu s pohybem, tancem, a divadlem. Během svých studíi absolvoval stáže na Die Etage v Berlíně a na Institut del Teatre v Barceloně. S režisérkou Janou Stárkovou spolupracovali na projektu Dó (premiéra 24. 5. 2018).

Jana Stárková dokončuje v tuto chvíli magisterský program Dramaturgie na Katedře alternativního a loutkového divadla pod vedením Jiřího Havelky. Kromě pohybového a tanečního divadla se věnuje zásahům do veřejného prostoru a experimentálním performance (např. The dog project). Mezi jeden z jejích posledních projektů patří taneční film Oměj, který se zabývá komunikací člověka a města. Je spolu s Ondrou Menouškem členem skupiny Špatné divadlo.

Ondřej Menoušek je scénograf a performer studující od roku 2016 na KALD na DAMU. V rámci studia vytvořil projekty na pomezí objektového a loutkového divadla, např. Thank you спаси́бо – postapokalyptické představení s objekty, nebo pohádky Jeníček a Mařenka. Mimo jiné také připravil scénografii k absolventské inscenaci Moře klidu v divadle Disk. V současnosti se věnuje rozvoji duchovně-pohybové aktivity s názvem selfie chi.

Věkový limit: + 8
Délka: 60 minut

Tvůrčí tým: Jana Stárková, Lukas Blaha, Ondra Menoušek
Hraje: Lukas Blaha
Sound design:  Kryštof Blabla
Produkce: Damaris Kopecká
Fotografie: Tasya Nafigina

Představení vzniklo v rámci rezidenčního programu CIRQUEONu a jako absolventské představení Katedry nonverbálního divadla HAMU.

Sdílet: