13. 2. 2024 / 20.00
Divadlo Ponec

Cena: 490 Kč / 350 Kč

Stylově oblečený muž manipuluje s třiceti železnými kettlebelly. Bojuje se svou neobratností a každým pohybem přetváří své tělo do zcela nové podoby. Výsledkem této hry je křehká, nikdy nekončící kompozice, která symbolizuje vypětí a kolaps. Girevik zpochybňuje klasickou hypermaskulinní auru kolem kettlebellu a místo toho ve fyzické námaze hledá alternativní poetiku.

Roman Škadra je slovenský cirkusový umělec žijící v Berlíně. Ve své práci využívá různé techniky ke zkoumání vztahu mezi tělem a objektem. Ústředním motivem jeho inscenací je absurdita a intenzivní fyzický výkon. Inspiraci čerpá z literatury, výtvarného umění, sportu nebo fyzického úsilí.

Tvorba a interpretace: Roman Škadra
Spolupráce: Benjamin Richter, Aleksandras Lempertas
Kettlebell Coach: Frank Kraft
Supervize: Benjamin Richter, Darragh McLoughlin, Claudio Stellato
Konstrukce scény: Tomasz Bajszarovicz
Produkce: Anna-Katharina Andrees, Ute Classen

Představení vzniklo v rámci rezidenčního programu CIRQUEONu – Centra pro nový cirkus. Projekt se uskutečňuje za finanční podpory programu Národní plán obnovy.

Podpořili: Fonds Darstellende Künste / The Federal Government Commissioner for Culture and Media v rámci programu NEUSTART KULTUR / Kulturinitiative Förderband gGmbH Berlin / Schloss bröllin e.V. / Ringlokschuppen Ruhr Mülheim a. d. Ruhr / Center for the Development of Choreography SE.S.TA Prague / Cirqueon Prague

Délka: 50 minut
Věk: +10 let

VIDEO

Sdílet: