13.2. –  20:00 / 14.2. – 20:00  Palác Akropolis

Není bolest stejně poetická jako krása?

Jak daleko smíme zajít bez toho, aniž bychom si ublížili?

Na jevišti jsou tři. Žonglér, akrobat a performer. Společně vytvářejí syrové představení, na téma kontroly, manipulace a bolesti, které je směsicí černého humoru a zvláštnosti. Osobitá zpověď finské skupiny umělců, kteří jdou za fyzické limity a s nadsázkou sdílí svoji zkušenost s divákem.

Taival mísí současný tanec, žonglování a vizuální divadlo na jevišti a vytváří představení o lidském těle, jeho funkcích a gestech. Přirozená přítomnost účinkujících se mísí se zesílenými zvuky jednoduchých akcí a zve diváky k člověku blízkým zážitkům. Taival volně míchá různé umělecké formy a představuje univerzální, surovou a tělesnou formu současného cirkusu s osobitým smyslem pro humor.

O skupině: Skupina Nuua byla založena finským cirkusovým umělcem Olli Vuorinenem a brazilským akrobatem Luisem Sartorim v roce 2012. Představení pro tři performery iniciovali Olli Vuorinen a Jouni Ihalainen, oba absolventi pařížské Académie Fratellini. Ke spolupráci na projektu přizvali Coline Froidevaux – talentovanou francouzskou akrobatku a tanečnici se specializací v disciplíně hand-to-hand.

Pro režii oslovili režiséra a performera Pau Portabellu, kterého pražské publikum zná z představení Fet a Ma (Cirkopolis 2014) a vznikla tak jedinečná sestava kreativních umělců. Během zkoušení Olli prodělal závažné zranění ruky, a tak jej na jevišti nahradil agrentinský žonglér a performer Nahuel Desanto.

Taival je druhým projektem finské skupiny Nuua, laureáta CircusNext v roce 2013.

Délka představení: 60 minut

14.2. po představení bude následovat diskuze s tvůrci.

Námět: Jouni Ihalainen, Olli Vuorinen

Hrají: Jouni Ihalainen, Nahuel Desanto, Coline Froidevaux

 Režie: Pau Portabella

Asistent režie:Olli Vuorinen

Light design: Teo Lanerva

Sound design: Petteri Rajanti

Kostýmy: Anne Jämsä

Touring : Producent Sari Lakso

Projekt vznikl za podpory : La Maison des Jonglages – Les objets volants – Subtopia – Cirko, center for new circus – WHS – Académie Fratellini – Les Migrateurs / associés pour les Arts du Cirque, Strasbourg – La Grainerie – Jackson’s Lane – Sorin Sirkus – CircusInfo Finland – Finnish Cultural Foundation – Arts Promotion Center Finland

Premiéra: 20 a 21. října 2016 Les Migrateurs, Strasbourg

VIDEO

Sdílet: