10. – 11. 6. | 18:00
Kasárna Karlín – Stage 5

Suitcaseboarding je venkovní představení věnované všem cestovatelům, kteří už rok čekají na svou příležitost. Kufr jim byl, je a bude nejvřelejším partnerem s vazbou na celý život, se kterým cestovatel objeví nespočet tajemných zákoutí během mnoha krátkých, nestřežených okamžiků. Znenadání se však dlouhé chvíle na cestách vytratily, avšak touha je zažívat je o to silnější. Obsese svým zavazadlem a chuť tyto chvíle sdílet je to, co spojuje partu „suitcasáků“, která přijede do Kasáren Karlín.

Koncept: Lukáš Karásek
Performeři: Felix Baumann, Sean Henderson, Lukáš Karásek, Johana Pocková
Choreografie, pohybová spolupráce: Eva Stará
Výtvarná spolupráce, scénografie: Hynek Petrželka
Fotografie: Dušan Krucilák

Délka: 30min
Věk: bez omezení

O souboru:

tYhle / i fyzické divadlo

Kolektiv umělců generace Y zabývající se současným pohybovým a vizuálním uměním. tYhle je česko-francouzský kolektiv umělců tvořících převážně v České republice, tYhle je platforma pro vyjádření se prostřednictvím performativního umění, tance, fyzického divadla a vizuálního umění. tYhle jsou v základním složení čtyři umělci, kteří sdílejí podobný pohled na současné umění: je nezbytné experimentovat a bořit hranice.

Kolektiv byl založen v roce 2015 v Brně herci a tanečníky, Lukášem Karáskem a Florentem Golfierem, kteří se seznámili během studia. Následně se připojila světelná designérka Zuzana Režná a scénografka/choreografka Marie Gourdain. Název tYhle je inspirován generací Y. Písmeno Y pro nás svojí grafickou podobou vyjadřuje průnik různých linií, směrů, inspirací a pozadí a tento průnik je pro nás prostor, ve kterém se potkáváme a tvoříme.

Sdílet: