14. 2. 2022 | 20:00
15. 2. 2022 | 18:00
Divadlo Ponec

Cena: 450 Kč / 320 Kč

Through the Grapevine je svérázný tanec dvou mužů, během kterého perfomeři Alexander Vantournhout a Axel Guérin vystavují svá těla, a to bez jakýchkoli příkras.

Jsou trénovaní, ale rozhodně ne dokonalí. Nesnaží se vás dostat působivými pohyby. Postupem času narazí jejich atletická těla na fyzická omezení, díky nimž poznávají slabé a silné stránky vlastní specifické konstituce. S velkým úsilím a soustředěním hledají vyváženost, rovnováhu a harmonii, a přitom se nevyhýbají humoru. Vzájemně se vyzývají a ženou vpřed. Neustálý vzájemný fyzický kontakt, synergie mezi doteky a jejich přijímání, se jako ústřední motiv nese celým představením.

Sedmé představení Alexandera Vantournhouta je po La Rose en Céramique (2018) a Raphaël (2017) jeho prvním skutečným duetem a do jisté míry navazuje na tematické aspekty představení ANECKXANDER (2015). Tělo se znovu ukazuje v čistě ryzí formě a představení se noří do kreativního, kinetického potenciálu fyzických omezení … což je téma, které se odráží v celé jeho tvorbě. Po scénickém představení Screws (2019) Alexander znovu spolupracuje s Axelem Guérinem, kterého diváci Cirkopolisu mohli vidět v představení Red Haired Men (2018).

Koncept & choreografie: Alexander Vantournhout
Performeři: Axel Guérin & Alexander Vantournhout
Vzniklo ve spolupráci s: Emmi Väisänen & Axel Guérin
Skladatel: Andrea Belfi
Dramaturgie: Rudi Laermans
Light design: Caroline Mathieu, Harry Cole
Technika: Rinus Samyn
Kostýmy: Anne-Catherine Kunz
Scénografie: Bjorn Verlinde
Konzultace: Anneleen Keppens, Maria Ferreira Silva
Poděkování: Sébastien Hendrickx, Vera Tussing, Esse Vanderbruggen
Distribuce: Frans Brood Productions
Manažer společnosti: Esther Maas
Manažer produkce: Aïda Gabriëls
Foto: Bart Grietens
Koproducenti: Arts Centre Vooruit, Ghent (BE), PERPLX, Marke (BE), CENTQUATRE, Paris (FR), Cirque-théâtre Elbeuf (FR), Subsistances, Lyon (FR), Théâtre de la Ville de Luxembourg, Luxembourg (LU), MA scène nationale – Pays de Montbéliard (FR), Les Hivernales CDCN, Avignon (FR), Malpertuis, Tielt (BE), Theater Freiburg (DE), Théâtre des Quatre Saisons, Gradignan (FR), Théâtre de l’Arsenal, Val-de-Reuil (FR)

Projekt vznikl za podpory vlámských úřadů.

Alexander Vantournhout je rezidenčním umělcem v Arts Center Vooruit v Gentu, přidruženým umělcem le CENTQUATRE Paris a Cirque-théâtre Elbeuf, a kulturním ambasadorem města Roeselare.

Alexander Vantournhout je podporován Fondation BNP Paribas.

Délka: 60 minut
Věk: 12+ let

VIDEO

Sdílet: