15. 2. 2023 | 20:00
16. 2. 2023 | 18:00
Palác Akropolis

Cena: 450 Kč / 320 Kč

Choreografie pro polystyrenové objekty a jednoho člověka.

MATERIA zkoumá možnosti jednoho materiálu, a tím je polystyren. Zkoumá ho do té míry, až se stane živým protagonistou dění. Role performera se tu proměňuje v roli zprostředkovatele, který neustále osciluje mezi objektem, manipulátorem a manipulací.

Cesta materiálu vede přes váhavé a křehké pohyby až k hlasitému zvukovému nástroji. Pluje mezi klidem a temnotou, mezi objevováním a ničením. V rámci stanovené partitury mohou objekty svobodně vystupovat a přebírat iniciativu.

Dílo nevnucuje příběh, spíše nechává diváky, aby si do obrazů na jevišti promítli svůj vlastní.

Po představení bude následovat debata.

Autor a performer: Andrea Salustri
Světelný design a technická režie: Michele Piazzi
Technický tým: Andrea Parolin, Andreas Harder
Zvukový design: Federico Coderoni
Původní hudba: Ah!, Kosmos, Federico Coderoni
Kreativní pomoc: Mgr: Kalle Nio, Roman Müller, Darragh McLoughlin, Alex Lempert, Benjamin Richter, Matthias Buhrow, Mariagiulia Serantoni
Koprodukce: PERPLX
Rezidence: Espace Périphérique – La Villette, La Maison des Jonglages, Cirqu’Aarau, Katapult, Zirkusquartier Zürich, La Briqueterie CDCN du Val-de-Marne, kunstencentrum BUDA, PERPLX.
Další podpora: Evropská platforma circusnext spolufinancovaná programem Kreativní Evropa Evropské unie, CHAMÄLEON Productions, Cirqu’Aarau, circus re:searched, berlínský senátní odbor pro kulturu a Evropu, program TelepART Finského institutu v Německu.

Délka:  55 minut
Věk: 6+ let

VIDEO

Sdílet: