17. 2. 2022 | 20:00
18. 2. 2022 | 18:00
Divadlo Ponec

Cena: 450 Kč / 320 Kč

Compagnie 7Bis – Instante (FR)

Všechny tance mají jedno společné: vztah ke kruhu. Od afrických tangos, označující místo setkání nebo prostor pro provádění rituálů, až po rituály vířících dervišů súfijského muslimského řádu, kteří dosahují mystické extáze. Nepřetržitým rotačním pohybem mizí čas a prostor, a skrze nás samotné se tak symbolicky otevírají dveře do nové reality, brány spojení s posvátnem.

Cirkusový umělec a tanečník Juan Ignacio Tula zkoumá možnosti kovové obruče cyr wheel. Akrobatickým pohybem a vlastní vahou roztáčí odstředivou silou kruh, uvnitř kterého vznikají zcela nové možnosti a zkušenosti. Jak v jednoduchosti rotačního a opakujícího se pohybu zobrazit stav vyčerpání těla?
Z oslepení způsobeného opakovaným kroužením vyvstává instinkt přežití.
V představení Instante se jeviště mění v oltář a desakralizovaný obřad.

Délka: 25 minut
Věk: 6+

Pozn. V představení se používá stroboskop.


Kirn Compagnie – Tricot (FR)

Bratři, a navíc dvojčata, mají velmi jedinečný vztah.

Lucas a Théo Enriquez sdílejí pódium s nekonečnou radostí a humorem. Jejich úžasně plynulé a překvapivé akrobatické představení Tricot zaujme výjimečným zkoumáním těl, kvalitou pohybu a rytmem, které nemá obdoby.

Théo a Lucas spolu trénují cirkusové techniky už od svých osmi let. Vystudovali l’École préparatoire Balthazar (Montpellier, FR) a později i l’ESAC (Bruxelles, BE), kde společně v roce 2019 založili Kirn Compagnie a velmi úspěšně hrají po celém světě. Největším úspěchem je stříbrná medaile na 41. Festival Mondial du Cirque de Demain 2020.

Délka: 30 minut

Účinkující: Lucas a Théo Enriquez
Hudba: Paul-Julian Quillier
Umělecká spolupráce: Reynaldo Ramperssad
Partneři projektu: ESAC, Circada coproduction, PerplX, La Cascade – Pôle National Cirque Bourg-Saint-Andéol, Wollubilis, 30cc Louvain, Mairie de Billère, La Roseraie, Cas du Cyrque

VIDEO

Sdílet: