14. 2. 2023 | 20:00
PONEC – Divadlo pro tanec

Cena: 450 Kč / 320 Kč

 

EZ je projekt o zranitelnosti, vyjednávání, souhlasu a pomoci. Zkoumá dynamiku moci mezi umělcem a publikem.

Co se stane, když lidské tělo dobrovolně svážete a vláčíte ho po jevišti? Jaké reakce fyzické, emocionální se objevují u manipulované osoby? Jaké u osoby, která manipuluje? A co teprve u osoby, která samotnou manipulaci pozoruje? Můžeme mu pomoci? Nebo se máme jen smát? Jsme snad svědky nějakého rituálu?

Díky tomu, že zpochybníme klasické protiklady, jako je aktivita‒pasivita, nadvláda‒podřízení, muž‒žena, bolest‒potěšení, umělec‒divák, vytvoříme bezpečnější prostor pro naši existenci a vnímání.

Baskitské EZ, které v češtině znamená  NE, je vlastně pozvánkou k ANO, které je možné pouze tehdy, když je NE také možností.

POPRVÉ V ČR, OBJEVUJEME PRO VÁS!
Po představení bude následovat debata.

Autor, režie a provedení: Elena Zanzu
Dramaturg: Carla Rovira Pitarch
Zvuková režie: Mgr: Odil Bright, Adele Madau
Světelný design: Anna Boix Álvarez
Rigging: Sarah Jeneway
Zvuková technika: Adele Madau
Světelná technika: Marieta Rojo
Koprodukce a podpora: circusnext Laureate 2020–2021, platforma spolufinancovaná Europa Creativa / De Mar a Mar, v rámci programu POCTEFA / Department of Culture of the Generalitat de Catalunya / Mercat de les Flors / Claudio Stellato Company / Cirqu’Aarau.
Rezidence: La Central del Circ, Espace Périphérique, La Grainerie, La Verrerie, La Caldera, CC Escartín, Cirko, C.I.N.E Sineu, L’Estruch, Spazio Flic.

Délka: 50 minut
Věk: 12+

VIDEO

Address: 20:00 | PONEC - Divadlo pro tanec
Info Event: Free - 08:00 PM / 14-Úno-2023
Sdílet:
KOUPIT VSTUPENKU