INFORMATION

8.2.2021  – PREMIERA
20.00 – LIVE STREAM z Paláce Akropolis, ONLINE YOUTUBE
Ke shlédnutí do pátku 12.2. 2021
Délka představení: 55 min

11.2. 2021
18:00 / 19:00 / 20:00
Délka představení: vždy 15 min

KDE: Náplavka, Kobka 10 – (A)VOID GALLERY

Vše co chceme, můžeme mít. Můžeme toho mít tolik, že chceme míň. Když máme málo, koukáme na ty, kteří mají víc. Ale zapomínáme, že jsme na tom všichni stejně.”

V sólovém představení “Collection of Sceptical Pleasures” využívá Filip Zahradnický žonglování a pohyb jako hlavní výrazový prostředek. Jedním z témat inscenace je chtíč “vlastnit”, rozvíjet své bohatství a přitom neustále hledat, co bohatství vlastně je. Kulturní, materiální, emoční. Ten strach, že vše může zmizet ze dne na den. A to, že může zmizet on, nad tím radši ani nepřemýšlí. Tento skeptický pohled na svět navádí člověka dělat věci, které by jindy nezkusil. Donutí ho užívat si maličkostí a všímat si svého okolí. Toho okolí, které nás dělá rovnocennými. Toho, které nás čas od času srovná a ukáže, že člověk je pouze vteřinou v historii naší planety. Která není naše.

Filip Zahradnický tvoří abstraktní koláž obrazů a scén inspirovaných zbytečností a nezbytností umění. Skrze manipulaci s objekty a žonglování staví energické choreografie s originálními prvky vytvářejícími vizuálně atraktivní celek.

Hlavní inspirační kanály pro toto představení je vizuální umění a design obecně. Místo, kde se tyto prvky spojují je galerie. Filip Zahradnický proto vytvořil místo, kde se spojuje abstraktní umění s konkrétními předměty, vytvářející surrealistické situace na pomezí performance a výstavy v galerii.

Námět, režie, scénografie: Filip Zahradnický
Supervize: Petter Wadsten
Pohybová spolupráce: Michaela Stará
Light design: Karel Šimek
Hudba: Vojtěch Bor
Technická spolupráce: Olin Procházka

Koprodukce: 
Cirqueon – Centrum pro nový cirkus / CIRKOPOLIS

Podpořeno: Ministerstvo kultury ČR

BIO

Filip Zahradnický je český žonglér, který reprezentuje novou a progresivní vlnu současných evropských novocirkusových umělců. Jeho žonglérské dovednosti jsou stejně staré jako Cirqueon, kde začínal v roce 2009. V roce 2015 byl přijat na The Academy of Modern Circus v dánské Kodani, kde tři roky zdokonaloval technickou stránku žonglování a pohybu a úspěšně dokončil s představením “Vermilion", se kterým se letos prezentoval jako druhý Čech na jedné z nejprestižnějších cirkusových přehlídek Festival Mondial du Cirque de Demain. Půl roku Filipa mohli diváci vidět v berlínském Chamäleon theatre s Cirk La Putykou, sólově nebo s cirkusovou company Cink Cink Cink procestoval Evropu i kousek za ní. Collection of Sceptical Pleasures je první celovečerní autorský projekt tohoto slibného českého žongléra.

http://www.ringjuggling.com

Video

Sdílet: